Pravidla efektivní propagace firmy pomocí produktového videa

V tomto článku jsme se zaměřili na představení některých klíčových konceptů pro úspěšné živé vysílání a používání YouTube pro propagaci videa.

365 Shares

Video marketing je klíčem k úspěchu firmy. Pokud jde o propagaci videa, neexistuje lepší platforma než YouTube. Být na této sociální síti nesmírně zvyšuje viditelnost organizace. Marketing Inside Group uvádí, že YouTube je druhý největší vyhledávač na světě – vedle Google – a je druhým největším webem na světě s více než miliardou registrovaných odběratelů YouTube. Jejich sledovanost je také extrémně různorodá, což znamená, že na tomto kanálu pravděpodobně najde základnu odběratelů.

Pro komunikaci na YouTube musí být zavedena dobrá strategie, aby bylo možné oslovit více lidí a zlepšit své celkové výsledky.

Zde je několik marketingových tipů, jak s tím začít.

Vytvořte strategii YouTube

Než probereme nejlepší způsob tvorby produktových videí pro marketing na YouTube a efektivní propagaci produktových videí, je nutné nejprve sestavit strategii.

Při navrhování této strategie si odpovězte na otázky jako: Čeho je třeba dosáhnout pomocí YouTube a video marketingu? Je také potřeba definovat cíle, kterých je třeba dosáhnout, například zlepšení povědomí o značce a zapojení, generování více potenciálních zákazníků a konverzí, zvýšení návštěvnosti webových stránek a zlepšení prodeje.

Jaké typy videí lze vytvořit?

Existuje několik typů videí, které lze vytvořit pro propagaci produktu a pro různé prodejní fáze. Videa v horní části prodejního trychtýře pomohou zvýšit povědomí o značce. Příklady těchto typů videí jsou videa o značce, která pojednávají o firmě a jejích základních hodnotách; vzdělávací a instruktážní videa; rozhovory s influencery a autoritami v dané oblasti podnikání; animovaná videa; a dokumentární filmy.

Jak spravovat kanál YouTube

Bohužel neexistuje mnoho nástrojů, které by vám pomohly řídit přítomnost firmy na YouTube a propagaci produktových videí. Implementace některých technik však může pomoci spravovat účty YouTube.

Jednou ze skvělých věcí na funkci komentářů na YouTube je, že je možné moderovat komentáře u videa. Je možné dopředu uložit běžně pokládané otázky a jak na ně má být odpovězeno odpovědět. Díky tomu bude proces reakce plynulejší. YouTube umožňuje pracovat v týmech, což znamená, že pokud člen týmu vynechá komentář, jiný člen týmu může odpovědět, a tak může být zachován plynulý tok komentářů. To zjednodušuje vztah se zákazníky pod produktovým videem na Youtube.

Nezapomeňte na optimalizaci pro vyhledávače

Chcete-li lidem pomoci najít konkrétní videa na YouTube, je třeba optimalizovat jejich kanály a videa. Existuje několik faktorů, které je třeba mít na paměti, pokud jde o optimalizaci pro vyhledávače (SEO) na YouTube. Výběr klíčových slov, která představují obchodní a video obsah, zvýší SEO. Pomůže také použití relevantních klíčových slov v nadpisu a popisu videa a přidání relevantních tagů ke každému zveřejněnému videu.

Čím více času lidé stráví sledováním videí a propagací produktových videí, tím je pravděpodobnější, že YouTube zařadí obsah ve výsledcích vyhledávání. Podobně, pokud mají videa vysokou míru zapojení diváků, je také pravděpodobnější, že budou propagovat uvedený obsah nad ostatními.

Pět zlatých pravidel propagace videa

Identifikujte publikum

Identifikujte cílový trh a ujistěte se, že je video obsah oslovuje. Pokud by někdo natočil video, na které cílová skupina nereaguje, skončilo by to jako nákladné úsilí.

Nesnažte se prodat: Vyprávějte příběh

Téměř každý, kdo nakupuje, tak činí na základě emocí. Při sestavování firemního videa se tedy ujistěte, že se dotýká pocitů publika. Dbejte však na to, abyste dobře sdělili informace o produktu, aby cílový trh věděl, co kupovat.

Zaměřte se na zákazníka

Zákazník si koupí produkt, protože jej potřebuje. Při propagaci produktovým videem je třeba jasně uvést, jaké výhody bude mít publikum z daného produktu. Pokud zákazník ví, že zboží, které kupuje, bude vyhovovat jeho potřebám a požadavkům, je pravděpodobnější, že tak učiní.

Optimalizujte během prvních deseti sekund

Pětina diváků opustí video do 10 sekund nebo méně. To znamená, že je třeba v prvních 10 sekundách sdělit, jakou hodnotu divák získá zhlédnutím celého videa, aby udrželi pozornost až do konce.

Zahrňte výzvu k akci

Ukončete propagaci produktového videa akcí, kterou mají diváci provést, například přechodem na webovou stránku nebo přihlášením k odběru kanálu. Nejlepší způsob, jak toho dosáhnout, je přidat karty YouTube na konec videa a začlenit je do služeb pro úpravu videa.

Pět chyb při propagaci videa, kterým je třeba se vyhnout

Hard sell nebo-li vnucování produktu či služby

Nejhorší věc, kterou člověk může udělat při propagaci produktového videa, je tzv. hard sell. Lidé sledují videa pro zábavu. Nemají rádi, když jim někdo něco ‚prodává‘! Abyste se tomu vyhnuli, zahrňte branding do příběhu, který udrží zájem diváka a vyvolá jeho potřebu. 

Nezaměřuje se na cílové publikum

Při vytváření videa může být někdo v pokušení dát dohromady video, na které by se rád díval. To je v pořádku, pokud se to hodí k osobě kupujícího, ale nezapomeňte sestavit video, které cílové publikum zaujme.

Špatný název a SEO

Nemá smysl mít skvělé video, které nikdo nenajde, protože se mine účelem a veškeré produkční úsilí je zbytečné. Ujistěte se, že jste video označili správně, čímž zlepšíte hodnocení SEO na YouTube a Google.

Ztráta diváků videa kvůli zdlouhavým úvodům

Při vytváření videí mějte na paměti osvědčené postupy, které se k platformě vztahují. Například na Facebooku je průměrná doba sledování videa asi šest sekund. To znamená, že značka má šest sekund na to, aby upoutala pozornost publika, aby je přesvědčila, aby pokračovali ve sledování.

Špatné uvedení značky

Nezáleží na tom, jak brilantní je propagace produktového videa, pokud si po něm diváci nemohou vzpomenout na název společnosti. To znamená, že je třeba se ujistit, že existuje silná asociace se značkou.

Proč jsou propagační videa důležitá?

Podle EyeWideDigital může umístění videa na vstupní stránce společnosti zvýšit míru konverze o 80 %. Zde je šest způsobů, jak pomocí videí zvýšit míru konverze:

Vložte formulář pro zachycení potenciálního zákazníka do prvních 10–20 % videa

Jak již bylo uvedeno v tomto článku, prvních pár sekund propagace produktového videa je zásadních, protože během této doby se diváci rozhodnou pokračovat ve sledování nebo se prokliknou na další video. Skvělý nápad, jak zachytit toto publikum, je vložit formulář pro zachycení potenciálního zákazníka do prvních 10 – 20 % videa, abyste získali kontaktní údaje diváků.

Využijte vlastní miniaturu s usměvavou lidskou tváří

Chcete-li, aby video sledovalo více lidí, vytvořte si vlastní miniaturu s usměvavou lidskou tváří. To zvyšuje emocionální odezvu publika, takže se lépe spojí s obsahem.

Udělejte video krátké a zábavné

Udržujte videa krátká a obsahující sdělení k věci, abyste zaujali publikum a zajistili, že neztratí zájem.

Rychle navodit pocit důvěry

Pokud zákazník důvěřuje značce, bude pravděpodobnější, že u ní nakoupí. Stejný princip platí pro videa: čím více si věří, tím déle se budou dívat. Zajistěte, aby si videa rychle získala důvěru diváků.

Pošlete personalizovaná videa potenciálním zákazníkům

Pokud společnost pečuje o skupinu potenciálních zákazníků, měla by jim poslat personalizované video. Díky tomu se budou cítit, že je o ně postaráno, a jako takové bude s větší pravděpodobností nakupovat od společnosti.

Využijte znalosti sledování videa s automatizací marketingu

V současné době se nacházíme ve světě, kde existuje nebývalé množství dat. Tato data však nemají žádnou hodnotu, pokud z nich nelze čerpat užitečné poznatky. Kanály YouTube generují velké množství dat, takže je vhodné je používat k přinášení nápadů, aby bylo možné zefektivnit digitální marketing.

Video, výkonný nástroj digitálního marketingu

Ať už streamujete videa publiku 10 nebo 10 milionů, musíte produkovat videa, která jsou krásná na pohled a vysoce kvalitní svým zpracováním. Pokud potřebujete pomoc s vaší propagací videa, na trhu je k dispozici také velké množství společností pro propagaci videa, které nabízejí služby propagace videa. Jedna ze společností, která zastřešuje kompletní marketingový servis související s produkcí a propagací firemních videí je například agentura Foxo.

2 Comments

  1. נערות ליווי באתר ישראל לאדי

    Next time I read a blog, I hope that it wont disappoint me just as much as this particular one. After all, Yes, it was my choice to read through, nonetheless I actually believed you would have something helpful to talk about. All I hear is a bunch of moaning about something you could possibly fix if you werent too busy looking for attention.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.